Terminal etiuda.

Etiuda, był od roku 1979 był głównym terminalem lotniska Okęcie. Do połowy 1992 r. budynek był terminalem przylotów, potem na pewien czas ulokowano tam także sklep meblowy Pod koniec marca 2004 w Porcie Lotniczym im. Fryderyka Chopina został uruchomiony nowy terminal pasażerski - Etiuda. Znajduje się on w południowej części portu lotniczego, za zjazdem z estakady najazdowej. Obsługiwani byli tutaj zarówno podróżni odlatujący z Warszawy, jak i powracający do niej. Powierzchnia użytkowa terminalu wynosiła 2.281 m2, z czego 677 m2 było przeznaczone do obsługi pasażerów odlatujących, natomiast 456 m2 do obsługi przylotów. Podróżni odprawiani są przy ośmiu stanowiskach check-in, które w odróżnieniu od Terminalu 1 nie były wyposażone w końcówki systemów rezerwacyjnych, jak również komputery służące rejestracji pasażerów oraz bagażu. Całość odpraw wykonywana była ręcznie, a podróżni we własnym zakresie przenoszą bagaże na taśmociąg prowadzący do sortowni. Etiuda pozbawiona była udogodnień, takich jak barki czy restauracje

Niektórzy właśnie w Etiudzie po raz pierwszy zetknęli się z lataniem. W sumie od 2004 r. przewinęło się przez nią kilka milionów podróżnych. Przez ostatnich kilka lat terminal służył jedynie tanim liniom; w roku 2008 odprawiono tam prawie 950 tysięcy pasażerów. Docelowo Etiuda zostanie rozebrana, do 2010 r. budynek będzie wykorzystywany przez firmy budowlane pracujące nad rozbudową Terminalu 2. Może powstanie tam dodatkowy parking lotnisko warszawa do wykorzystania.

Spółka Porty Lotnicze decyzję o zamknięciu Etiudy podjęła pod koniec zeszłego roku. Etiuda była rozwiązaniem tymczasowym, stworzonym do obsługi szybko rosnącego ruchu w czasie budowy T2. Ostatni samolot z terminalu Etiuda odleciał 23 marca 2009r o godzinie 18.15. Przeniesienie odpraw do Terminali 1 i 2 warszawskiego Okęcia będzie oznaczało dla pasażerów tanich linii dwukrotny wzrost opłat lotniskowych.

Profesjonalna klimatyzacja daikin do twojego domu.

Nowoczesne pompy ciepła olsztyn do ogrzania twojego domu.

Najlepsze tlumiki ursynów do twojego samochodu.

Funkcjonalne sklepy internetowe wrocław dla twojej firmy.

Usługa spawanie światłowodów kraków dla Twojej branży.