Lotnisko Okęcie.

Dnia 6 kwietnia 1934 roku uroczyście otwarto lotnisko na warszawskim Okęciu. Lotnisko Okęcie znajduje się południowej części dzielnicy Warszawy. Port lotniczy zajmuje powierzchnię ponad 843 ha.

W 2008 roku ponad 9 milionów pasażerów wyleciało stąd do osiemdziesięciu krajów świata, i z roku na rok ich liczba wzrasta. Samoloty poruszają się po 18 drogach kołowania. W ciągu godziny na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie mogą być wykonane 34 operacje lotnicze. Stołeczne lotnisko obsługuje ok. 70% całości ruchu pasażerskiego w Polsce. Obecnie Warszawa posiada około 100 regularnych połączeń z portami w kraju i na świecie oraz stale rosnącą liczbę połączeń czarterowych. Największą popularnością wśród pasażerów cieszą się następujące kierunki: Londyn, Paryż, Frankfurt, Amsterdam. W połączeniach krajowych pasażerowie najczęściej podróżują do Wrocławia, Gdańska i Krakowa.

Port Lotniczy Warszawa im. F. Chopina dba o wygodę oraz zapewnia komfort wszystkim swoim pasażerom. Przestrzeń wokół terminali pasażerskich oraz w ich wnętrzach zaprojektowano tak, aby ułatwić bezpieczny i swobodny dostęp niepełnosprawnym podróżnym.

W chwili obecnej posiada dwa nowoczesne Terminale, które jednakże już nie wystarczają do obsługi dynamicznie wzrastającego ruchu lotniczego. Spowodowane jest to także tym, że pasy startowe na lotnisku są skrzyżowane, co uniemożliwia maksymalizcję ruchu lotniczego. Nie ma już miejsca na rozbudowę lotniska, stąd prawdopodobnie tanie linie lotnicze mogą zaczac w niedługim czasie rozpocząć obsługę pasażerów pasażerów innego miejsca. Rozważa się rozbudowę lotniska Modlin, które mogłoby przejąć obsługę wszystkich tanich linii chcących obsługiwać Warszawę. Terminal 1 był pierwszym budynkiem na terenie lotniska i do 2006 roku obsługiwał wszystkie loty, za wyjątkiem tanich linii lotniczych, które swoją siedzibę miały na nieistniejącym już terminalu Etiuda. Obecnie z terminala 1 wyruszymy w świat na pokładzie tanich linii lotniczych i na trasach krajowych obsługiwanych przez Jet Air. Terminal 2 nie jest dużo większy od terminala 1, jednak w znacznym stopniu odciąża stary terminal i posiada parking lotnisko warszawa.

Podróż do miasta zajmuje około 25 minut, można ją odbyć autobusami 175 i 188 oraz nocnym N32, które dowiozą nas prosto do centrum. Można również zamówić taksówkę, co jak zawsze jest sposobem szybszym i wygodniejszym, a w przypadku tej trasy także niewiele droższym.

Profesjonalna piłka nożna lublin dla każdego.

Nowoczesne pompy ciepła olsztyn do ogrzania twojego domu.

Najlepsze tlumiki ursynów do twojego samochodu.

Funkcjonalne sklepy internetowe rzeszów dla twojej firmy.

Usługa spawanie światłowodów kraków dla Twojej branży.